Info kutsikasoovijale

Tänan, et oled leidnud tee Astersland kenneli kodulehele. Oleme hobikennel, kes tegelevad welsh corgi cardigani ja welsh corgi pembroke tõugu koertega. Tõukoertega olen tegelenud juba aastakümneid, corgidega aastast 1993.
Kui võtate ühendust, kirjutage palun veidi pikem enda ja tulevase kodu tutvustus. Kirjutage, miks te soovite endale koera. Mainige, millist tõugu koera otsite ja kui teadlik olete tõust; mida planeerite kutsikaga teha.

Märgin ära, et me ei broneeri huvilisi ootejärjekorda ja ei võta kutsikate broneerimistasu ette enne kutsikate sündi. Olen enam kui veendunud, et suurem osa huvilisi ei jaksa kutsikat ootama jääda ning jätkab oma otsinguid. 

Ma eelistan mitte anda soovitusi teiste kennelite kohta. Mina tean, millised on minu koerad, kuidas ole üles kasvatanud oma pesakonnad. Ma ei tea kuidas seda teised teinud on. Milline on kutsikate ema iseloom, millise iseloomuga kutsikad. Kuidas kutsikate kasvamistingimused, söötmine, treening olnud. Teiste kasvatajate kontaktid leiate Eesti Welsh Corgi'de tõuühingu kodulehelt.

Ma töötan igapäevaselt raamatupidajana, lisaks olen koerte välimikukohtunik. Rääkimata siis kodusest elust ja koertega tegelemisest. Püüdke mõista, kui oma e-mailile kohe vastust ei saa. Mul tõesti võibki olla kiire oma tööga seoses või olen koertenäitust hindamas. Andke aega ka mul keskenduda ja vastata. Kutsika võtmine ei ole kindlasti „kes ees, see mees“ üritus.

Kui aga meil on pesakond ja me oleme teid külla kutsunud, siis olete ehk juba sammuke lähemal.
Küll aga on meil kodus kassid, kanad, teised koerad. Siiski pole see miniloomaaed, kus nendega mängimas käia. Peate arvestama, et me ei kanna vastutust kui koer hüppab peale teile ja määrib teie valged püksid ära. Koerad võivad ajada karva, see on loomulik ja normaalne!

Väikesed lapsed on toredad, kuid parim mõte ei ole nendega tulla kutsikatele külla! Kutsikad kakavad ja pissivad, laps võib sinna sisse astuda/istuda. Kutsikad hammustavad, närivad, tirivad – nagu nende vanusele kohane. Väike laps saab haiget ja ilmselt mitte parima kogemuse koeraga! Ära luba lapsele kutsikat ette valmis, kui selleks ei ole meie vahel kokkulepet!

Mõtle, kui kauaks sa külla tulid. Vaatamata sellele, et olete pidanud kaua sõitma, pean ikkagi hoolitsema teiste koerte eest, toitu tegema, poes käima jne. Võib juhtuda, et samal päeval tuleb keegi teine ​​kutsikaid vaatama. Püüa kinni pidada kokku lepitud ajast.