Kutsikahuvilisele

Tänan, et oled leidnud tee Astersland kenneli kodulehele. Oleme hobikennel, kes tegeleb welsh corgi cardigani ja welsh corgi pembroke tõugu koertega. Tõukoertega olen tegelenud juba aastakümneid, corgidega aastast 1993. Meie koerad elavad meiega koos, sama katuse all, olles rõõmsad perekoerad ennekõike.

Me planeerime oma kennelis sündivaid pesakondi väga hoolikalt. Meie emased koerad on läbinud terviseuuringud ja nende tulemused on näha Eesti Kennelliidu tõuregistris. Samamoodi on ka pesakonna isadel olemas teostatud terviseuuringud. Anname oma parima, et pesakonna kutsikad oleks terved koerad. Kindlasti ei anna see aga alati 100% garantiid, et ei tule ette ootamatuid olukordi.

Perelemmik vs näitusekohustusega koer? Iga kutsikas, kes meie juurest läheb uude perre - läheb ennekõike armastatud perelemmikuna ja koos kõikide dokumentidega. Ilma kohustusteta! Aga huvilisena ütle ausalt, millised on su pisimadki mõtted - sedasi saan mina teha parima valiku ja soovituse sulle.

Üldiselt arvan, et ma ei tohi loovutada kutsikat kohustusega näitustel käia. Kui on pesakonnas selline kutsikas, kelle pealt juba seda 7 nädalasena loota, siis jätan ta koju kasvama ennekõike ju ;)

Märgin ära, et me ei broneeri huvilisi ootejärjekorda, seega linnalegend meie kohta kujul "3 aastat järjekorda" ei vasta tõele. Olen enam kui veendunud, et suurem osa huvilisi ei jaksa kutsikat ootama jääda ning jätkab oma otsinguid teiste kasvatajate juurest. Avaldame teate tavaliselt kas FB lehel või siin kodulehel kutsikate sünni kohta. Need, kes ootama jäänud, saavad end aegajalt meelde tuletada kirja teel või näitustel kohapeal.

Ma eelistan mitte anda soovitusi teiste kennelite kohta. Mina tean, millised on minu koerad, kuidas olen üles kasvatanud oma pesakonnad. Ma ei tea kuidas seda teised teinud on. Milline on kutsikate ema iseloom ja suhtumine kutsikatesse, millise iseloomuga kutsikad. Kuidas kutsikate kasvamistingimused, söötmine, treening olnud. Teiste kasvatajate kontaktid leiate Eesti Welsh Corgi'de tõuühingu kodulehelt.

Ma töötan igapäevaselt raamatupidajana, lisaks olen koerte välimikukohtunik, lisaks tegev koeraklubides. Rääkimata siis kodusest elust ja koertega tegelemisest. Andestust, kui te oma e-mailile kohe vastust ei saa. Mul tõesti võibki olla kiire oma tööga seoses või olen koertenäitust hindamas. Andke aega ka mul keskenduda ja vastata. Kutsika võtmine ei ole kindlasti „kes ees, see mees“ üritus.

Kui aga meil on pesakond ja me oleme teid külla kutsunud, siis olete ehk juba sammuke lähemal oma unistuse täitumisele.

Küll aga on meil kodus kassid, kanad, teised koerad. Siiski pole see miniloomaaed, kus nendega mängimas käia. Peate arvestama, et me ei kanna vastutust kui koer hüppab peale teile ja määrib teie valged püksid ära või. Koerad võivad ajada karva, see on loomulik ja normaalne!

Väikesed lapsed on toredad, kuid parim mõte ei ole nendega tulla kutsikatele külla! Kutsikad kakavad ja pissivad, laps võib sinna sisse astuda/istuda. Kutsikad hammustavad, närivad, tirivad – nagu nende vanusele kohane. Väike laps saab haiget ja ilmselt mitte parima kogemuse koeraga! Ära luba lapsele kutsikat ette valmis, kui selleks ei ole meie vahel kokkulepet!

Mõtle, kui kauaks sa külla tulid. Vaatamata sellele, et olete pidanud kaua sõitma, pean ikkagi hoolitsema teiste koerte eest, toitu tegema, poes käima jne. Võib juhtuda, et samal päeval tuleb keegi teine kutsikaid vaatama. Püüa kinni pidada kokku lepitud ajast.

Ära võta kaasa oma pere teisi loomi!

Eelmine
CARDIGAN vs PEMBROKE